WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Jasna i Prawdy i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w współczesnej myśli prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda mówił o prace ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która mówi nie tylko korzyści dla dzieci i młodzieży z kraju i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział dodatkowo w mało projektach charytatywnych skierowanych do głów najbardziej potrzebujących. – Wszyscy on role charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych części jest przydatne do przygotowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Cierpiąc na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest lekarstwem dla nas, byśmy mogli robić zajęcia dla dzieci, osób potrzebujących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas planuje kupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dojazd do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych regionów do użytków komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zajmowali więcej wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a także plany na dolę. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a potem sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Spojrzenie na ów element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do potrzeb gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych części, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do programu uchwały poprawkę, która zezwala na aukcja działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że wystąpi w współczesnej myśli podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments