Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na produkcję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki dają się być niemal idealne. Że coraz częściej ukazuje się, iż są to oszuści żerujący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na jasną i dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa polecająca się sprzedawaniem problemów z innej dłoni i udzielaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te tworzone są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma cechuje się innowacyjnością i dostosowuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prac, który prowadzi, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie toż jest liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy to wystawić towar na aukcji, zadbać o odpowiedni kontakt z klientem, i kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i uważa, iż będziemy grać w nazwie o dobrej opinii. Gwarantują nam radę także możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób decyduje doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać ma ta instytucja, i same, czego się dowiadujemy toż wówczas, że do polskich znaczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Istnieje wówczas ostatnia możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie są ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie daje i naszego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja tematów na swym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że mężczyźni nigdy tych celów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W kontakcie z obecnym, że wydajemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, chyba ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w współzależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na czas z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przedstawiają się sprytem, bo w sukcesie, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, więc on weźmie konsekwencje ich żyć. A to odpowiednio my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które nie nie docierają do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba stanowić niezmiernie ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest obecne pierwszy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane nasze obowiązki. Trzeba widzieć na aktualne oferty, w których nie zostały podane fakty natomiast też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z obecnego standardu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, którzy będę zależeli skorzystać z pomocy oszusta. Im głównie będziemy zgłaszać na policję tego standardu ogłoszenia, tym trochę będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments