Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie to najsilniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest stanąć na początku 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak pochodzi z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie promować ciekawa forma architektoniczna z grubą wartością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, a i dojazd do codziennego światła, co pozwoli zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie zarówno dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W wczesnym rzucie zostaną przygotowane prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w procesu drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz działanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Zakończenie rzeczy jest nastąpić w II kwartale 2021 r.

– Z racji na ważne warunki gruntowe, w wczesnej kolejności robione będą zaparcia i zmiany gruntu. Zgodnie z przedsiębiorcą będziemy tworzyć nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili wziąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz formy i ruszyć z pewną budową obecnie na wiosnę. Będzie zatem już kolejny punkt handlowy w własnym portfolio, dlatego jestem przekonany, że proces budowy przebiegnie łatwo i łatwo, a całość bycie się kolejnym zapewnieniem naszych umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments