Turystyka - szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

Turystyka Drawno

Poradnik Klienta

W zeszłych dwóch dekadach wyraźnie poprawiłyby się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się zdecydowanie dobrze zwolenników turystyki aktywnej, którzy odwiedzają miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal bawią się wielkim powodzeniem, ale traktuje to i jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy nawet na Suwalszczyźnie czyli w ziemiach Mrągowa. Wzrosła i liczbę osób szukających mniej popularnych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Międzyzdroje

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców szlaku było przeprowadzenie go nieco zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w niepowtarzalne otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze znajdują się również interesujące zabytki.

Szlak wynosi około 1800 km i wprowadza się w Elblągu. Wiedzie potem na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i popularnymi mostami w Stańczykach.

Dalej są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Narodowy i piękne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Wchodząc do Białegostoku sama spośród jego nitek występuje w celu Łomży. Dużo na odległości przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Międzyzdroje

Co kilkadziesiąt kilometrów na toru Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie tylko wzdłuż granicy

Nie tylko wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są toż po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół wielkich miast. Przykładami może żyć Wielkopolska i Łódzkie.

Jeszcze do pomieszczeń mniej zatłoczonych, jednak za to wyjątkowo malowniczych zaliczyć można Kaszuby i strony północnej Odry.

Większość spośród nas chcąc się w góry przechodzi na bada Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o dużo dużo piękne są Sudety. Bieszczady dodatkowo nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez pełen rok wyglądają na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych domów na Toru Orlich Gniazd, poruszający się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, chociażby w Rodzice lub Pilicy.

Turystyka Międzyzdroje

Warto przecież brać na pomocy powiedzenie, że „pod latarnią jest zawsze najciemniej” i wybrać się czasem w strony wielkich metropolii. Tam dodatkowo mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Międzyzdroje

Zapraszamy do odwiedzin serwisu cieszącego się inwestowaniem w okolicę na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments