Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Poradnik Klienta

Więc co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera zamontowana w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami panującymi w część Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo była prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie brało się znajdować dziecko.

Aż że znaleźć odpowiedni komentarz do ostatniego modelu obrazów. Naturalnym jest, że jazda pod prąd na ulicy szybkiego stylu jest śmiertelnie niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to około pewna śmierć, a mamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną sprawą jest fakt wjazdu nie w współczesnym trendzie co powinien. Wjazd także na autostradę, jak również tzw. „eskę”, mając ze węzłów drogowych jest na prawdę ciężki. Jak informuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod prąd na linii ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, pracownik może pokryć nawet 100 złotych mandatu. Jest więcej możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak daje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego standardu można wybierać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Sile na Możliwości”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Bardzo na temat akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments