Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zakończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze miasta będą odpowiedzialne po raz ubiegły w niniejszym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w okresie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Jak podkreśla firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w niniejszym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na jakimkolwiek rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz moment na zimową przerwę, która zostanie użyta na przygotowanie infrastruktury do następnego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wysoka popularność wśród mieszkańców oraz turystów jest poważna. Wydłużenie wolnego czasu mienia z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to oczywiście Rower Miejski cieszy się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i uzyskiwania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby i będzie wyborem. Rower Miejski doskonale spełnia naszą funkcję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszelki bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w niniejszym roku wynosił 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z układu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy powracało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W sile tygodnia podział rozwija się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek i z powrotem – 3 478 również z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w niniejszym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w niniejszym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu stworzyli oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Na wstępnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został także rozszerzony o różną stację i kolejne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można stosować z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments