RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z elementem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na chwila miesięcy przyblokuje chcianą na doli przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play planuje tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy dołączenia do wykonania swego planu zagospodarowania przestrzennego. – To wyjątkowe działania, którymi miasto może okazać sprzeciw wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do rzeczy gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bierny wobec będących już przepisów prawa. – Teraz dopuszcza się stawianie masztów telekomunikacyjnych chociażby w takich znaczeniach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku.

Przegłosowanie uchwały nie spowoduje jednak, że lokata nie powstanie. Władze miasta mają zatem w najszybszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Jesteśmy kilka propozycji rozwiązania tego faktu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments