Pitbull Patryk Vega Chociwel

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zawsze nie zapomnieliśmy o jakimś z klasyków gatunku, który powstał oczywiście w drugim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo powszechnego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i prowadzenia brutalności, Tak istniałoby plus oraz w ostatniej sztuce.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją karierę wykonują znacznie dobra, sumiennie, potrafią funkcjonować w unii. Ale po godzinach wszystek z nich musi borykać się z naszymi problemami, które ograniczają im przeznaczenie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją karierę wykonują znacznie dobra, sumiennie, potrafią funkcjonować w unii.

Ale po godzinach wszystek z nich musi borykać się z naszymi problemami, które ograniczają im przeznaczenie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z starą, która stara się otrzymać mu wierna do pielęgnacje nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej osoby Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a i w odreagowaniu na stres powiązany z książką pozostaje w coraz to znaczniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) istnieje już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne działanie swoje. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), jaki uważa się w bardzo niekomfortowej i trudnej sytuacji, wdaje się on ponieważ w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Sytuacje te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie realizuje naszą funkcję, a poza nią istnieje panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje wszelki punkt i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwile mogą wprowadzać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co tak postępuje w tym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rób, że jak już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Odkrywa coraz to nowocześniejsze aspekty pracy w Wydziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Ale lub ich dorobek istniał właściwie realistyczny i pewny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Daleko nie, przekleństwa i wulgaryzmy w tym przykładu nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w jakim tworzą.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić także na tych dalszych i bardzo cenionych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych rolach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobrze spisali się w skórze policjantów, którzy pogubili się we swym mieszkaniu indywidualnym również muszą godzić się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest właściwość. Stanowi nią dźwięk, jaki stał stworzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą przechodzić przez ostatnie kłopot z skutecznym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Wszystkie z budowy nie są czarno białe, pokazują nam się z różnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako osoby idealne, stojące na straży prawa, przeważnie są bez skazy, są dobre życie, kochająca kobietę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy służą ciężką pracę, a po niej muszą godzić się z naszymi demonami. Tak wtedy stworzyło, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został oceniony przez publiczność, jaka planowała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, przygotowują się o moc dużo typowe i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments