Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na swoim wyglądu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten stopień rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało aresztowane i następnie będzie zlikwidowane” – taką informację dał na swoim wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był podtrzymywany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z powodów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł zbliżonych do ważnego obozu władzy wszystko było uwarunkowane od mojej swej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to umieją także nie są mi za złe”.

Do sprawy odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na fakt jego działania z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w charakteru ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełnie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, iż wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na fakt jego działania z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które odbyło się w miesiącu br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sytuacji uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do tyłu sierpnia 2019 (spotkania przeprowadzały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zespolone spośród jego odejściem z ruchu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego oceny w charakteru ochrony mojego prawego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK oddał się do Miasta o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. A z ciekawości na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały odbywać się z zachowaniem odpowiednich procedur. Wszelkie oferty ze karty Miasta, w obecnym takie jak ewentualnego zakup publikacji tworzonych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z całą odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z ciekawości na obecne przepisy dostarczyć nie mogło. Dodam, że ta propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z przeznaczeniem na cztery regionalne uwagi nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z przeznaczeniem na duże wskazywania na sprawę miasta także jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne wydarzenia i kupuje w obecny możliwość materiały z budżetu – na realizację zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie pomożenie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments