Człowiek rozwija się i kończy. Pogrzeby godzą się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a dodatkowo z obowiązkiem dopełnienia wszystkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe powinny stanowić zorganizowane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.
Organizacja ceremonii pogrzebowych Recz
Formalności przedpogrzebowe
Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu twarzy powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument niezbędny do spełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli są podejrzenia, że zgon nastąpił w sukcesu wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak uzyskać taki list od lekarza sądowego, który badał zwłoki w urzędzie medycyny sądowej.
Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w układzie trzech dni od chwile śmierci zmarłego. Następnie powinna spotkać z wnioskiem o wystawienie aktu zgonu. Niezbędne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Materiał ten uprawnia do pobrania zasiłku pogrzebowego natomiast stanowi przydatny do załatwiania kwestii związanych ze spadkiem.
Organizacja ceremonii pogrzebowych Recz
Organizacja pogrzebu
Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem zakładu pogrzebowego, badany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w sukcesu kremacji. wybór obrządku religijnego w którym jest zrobić się pogrzeb lub nowego rodzaju pogrzebu ( w sukcesu pochówku świeckiego).
Zobacz również prezent dla żony na święta
Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z agencją pochówku, między innymi:
poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalistę ceremonii pogrzebowej
Pogrzeb katolicki
W sukcesu pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w sytuacji organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki robi się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na zajęcie tego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku jest często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki
Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi zetknąć się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Jest też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który spełni ją w umiejętny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a także opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w którym przejdzie się stypa. Koszt wynajęcia mistrza ceremonii to koszt około 300 zł.
Pogrzeb łączę się więc z mnóstwem form i kosztami, jakie rodzina musi wziąć organizując pochówek. Na wesele w takiej form mogą dzielić na wsparcie innych członków rodziny, a także państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po zorganizowaniu poprzez nią listu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie pragnie być nieoceniony i nawet przy skromnych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej informacji o organizacji ceremonii pogrzebowych na części Organizacja ceremonii pogrzebowych
Organizacja ceremonii pogrzebowych Recz