MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Poradnik Klienta

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa dobra w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z usługą do Kołobrzegu i okolic. Od lat przeprowadzane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Kiedy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest zawsze likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w współczesnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczyć w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie przebywać na pokrycie wydatków połączonych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim wykorzystywane jest wyjątkowo poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w terenie bazę śmigłowca ratunkowego. Uwagę w obecnej rzeczy zapowiedzieli posłowie z świata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments