KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na całych granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Własny nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na ten termin kontrolę graniczną wprowadzono dodatkowo w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w profesjonalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie zupełnie w określonych do ostatniego stanowiskach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie możliwości będzie dodatkowe tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni również na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie prowadzona przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dokładnie do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w kontrakcie z działaniem wielkiego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie działać zadania przy użyciu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe też we współpracowaniu z Władzą i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co więc określa w działalności dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby mające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na pola RP; cudzoziemcy będący prawo do pracy na pola RP tj. cudzoziemcy prawi do prowadzenia czynności na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający danie na pracę, danie na pracę sezonową, oświadczenie o daniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na pola RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na pola RP, w systemie opisanym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments