Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Też w bieżącym roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na zmianę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają zostać przekazani na trasę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi głównie z wysokim kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska stoi się coraz dużo praktyczny. Prace trzymają się rozpocząć też w bieżącym roku. Oprócz nowej nawierzchni, na placu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i inne punkty handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Świadczy to, że inne targowisko byłoby wykończone na wiosnę kolejnego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy mają być przekazani na ul. Okopową. Nie obejrzał się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, przylegający do spółki Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w współczesnej historii.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments