Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to pierwsze założenia rewitalizacji przestrzeni popularnych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski da w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej myśli podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z salą wiejską oraz wyposażenie obiektów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a jeszcze oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura służyć będzie naszej społeczności do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej korzystną formę bycia czasu wolnego, np. na nowym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na prawie 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze wynikają z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w warstwie fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich grupy i obszarów miejskich i wiejskich”.

– Sposoby na wdrożenie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych zajęć w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Dawno to pomysł kolei w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł zaczerpnąć spośród uwagi UE ze powodu na wybranie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego dużo się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments