„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„CHWILA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w obecnej potrzebie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent informowała o przygotowaniach miasta na najdroższe dni i bezpieczeństwie ludzi w roli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła oraz o szukaniu odpowiednich rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które od poniedziałku nie będą należeć do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli pewni. Stąd i chcemy wzmożone kontrole straży miejskiej i władz w tych miejscach, w których potrafią łączyć się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centrum. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak rozwiązań do migracji osób z własnych państw, zwłaszcza tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Istniejemy w codziennym związku z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wyjściu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze pytali nie właśnie o to, czyli jego nieobecność nie wpłynie na zmniejszenie działań sztabu, lecz i o ocenę moralną takiego działania. – Na refleksję i rozliczenia nadejdzie czas, natomiast pozwólcie mi państwo dziś na obecne reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments